0%
TURYSTYKA BEZ RYZYKA

TURYSTYKA BEZ RYZYKA

i
Pobierz listę zadań

Podróżujesz z dzieckiem? Marzysz o spokojnym wypoczynku? Upewnij się, że nieprzewidziane sytuacje nie popsują Ci urlopu. Skorzystaj z poniższego poradnika i zmniejsz ryzyko nieprzewidzianych sytuacji.

Planowanie i pakowanie

Zdrowie

  • Twoje dziecko będzie wypoczywać nad morzem, jeziorem lub rzeką? Zadbaj o jego bezpieczny pobyt i zapoznaj się z akcją informacyjno-edukacyjną Bezpieczna Woda.
  • Poinformuj organizatora o chorobach i dolegliwościach dziecka oraz o wszelkich nietypowych zachowaniach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i  komfort dziecka lub innych uczestników (moczenie w nocy, lunatykowanie, uczulenia żywieniowe itp.)

 Transport

  • Zadbaj o bezpieczną podróż Twojego dziecka. Jeśli podróżuje autobusem sprawdź czy jest on w pełni sprawny. Skorzystaj ze strony Bezpieczny Autobus.
  • Jeśli podróżujesz samolotem zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami w poradniku Urzędu Lotnictwa Cywilnego. O różnych aspektach podróży, w tym możliwych przeciwskazaniach zdrowotnych, dowiesz się również na stronach internetowych przewoźników lotniczych w działach „Przygotowanie do podróży”.