bagaż

Podróżowanie może być łatwiejsze, kiedy wybierzemy odpowiednie walizki podróżne. To od nich zależy, w jaki sposób przechowywane będą nasze najpotrzebniejsze rzeczy podczas wyjazdu, dlatego tak ważnym jest, aby odpowiednio dobrać torby i [b]walizki[/b], do których się spakujemy.

Waga i wielkość to istotna cecha walizek


W zależności od tego, gdzie, na jak długo i czym zamierzamy podróżować, należy wybrać odpowiednią torbę, do której zapakujemy swoje najpotrzebniejsze rzeczy. Na szczęście hurtownia walizek posiada tak szeroki wybór, że bez problemu znajdziemy odpowiednią walizkę na każdy wyjazd, bez względu na to, czy w podróż wybieramy się sami, czy też będziemy mieć pod opieką dzieci. W przypadku krótkiego wyjazdu, trwającego kilka dni, bez problemu wystarczy nam mniejsza torba. Wyjeżdżając na tygodniowy wypad, warto zapakować swoje rzeczy w nieco większy model, około 50 – 70 litrowy, do którego bez problemu zapakujemy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. W przypadku wyjazdu, który trwać będzie powyżej 10 dni bądź wtedy, gdy jadą z nami dzieci, warto wybrać naprawdę duży model [b]walizki[/b], o pojemności przynajmniej 90 litrów bądź więcej. W przypadku wyjazdu samochodem osobowym spod domu do miejsca wypoczynku, waga walizek nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Jeśli jednak podróżujemy samolotem, autokarem, czy pociągiem, zwykle waga naszego bagażu odgrywa dużą rolę. Choć nieco lepsze modele, posiadające kółka, usztywnianą rączkę itd. mogą być jednocześnie cięższe, to warto zastanowić się, co jest dla nas rzeczywiście istotne przy wyborze takiej walizki.

Jakie zalety ma walizka usztywniana?


Hurtownia walizek oferuje bardzo szeroki wybór spośród zarówno walizek materiałowych, miękkich, jak i usztywnianych. To właśnie te walizki podróżne usztywniane są najczęściej polecane podczas podróży. Dlaczego? Przede wszystkim, wykonane są z bardzo trwałego, wytrzymałego materiału, który doskonale chroni zawartość bagażu przed różnego rodzaju urazami mechanicznymi, które często zdarzają się podczas podróży, jak i przed wilgocią, promieniami słonecznymi, czy innymi negatywnymi czynnikami, które mogą nawet zniszczyć przewożony bagaż. Sztywny, termoplastyczny materiał jest także odporny na różnego rodzaju zabrudzenia, na które zwykle podatne są walizki podróżne materiałowe, przede wszystkim także na te mokre, jak rozlane płyny, soki czy kosmetyki, które często mogą zniszczyć źle zabezpieczony bagaż. Wystarczy, że inny podróżny źle zabezpieczy swój szampon do włosów, a rozlany płyn może uszkodzić zawartość bagażu zarówno tej osoby, jak i sąsiadujące torby. Walizka usztywniana to również doskonały wybór, gdy podróżujemy samolotem. Nawet przy maksymalnym wypełnieniu, walizka nie odkształca się, dzięki czemu bez problemu zmieści się zarówno w schowku bagażowym, jak i koszyku, który wyznacza wielkość bagażu podręcznego w przypadku niektórych linii lotniczych.

Jak wybrać najlepszą walizkę?


Wybór nie jest wcale łatwy. Choć hurtownia walizek oferuje nam naprawdę szeroki wybór, to zwrócić uwagę należy nie tylko na omówione wcześniej aspekty, ale również na wiele innych ważnych cech. Warto, aby wybrana walizka posiadała kółka, aby nie dźwigać ciężaru z miejsca na miejsce, ale wygodnie przewieźć swój bagaż, nie nadwyrężając się zbytnio. Ułatwieniem będzie również wysuwana rączka. Ponadto, warto aby każda walizka posiadała dodatkowe zabezpieczenia, chroniące przewożone przedmioty przed ewentualnym zniknięciem z jej wnętrza, czy to za sprawą niekontrolowanego otworzenia się i zagubienia rzeczy, czy też za sprawą osób trzecich. Najczęściej stosowane są do tego celu różne kłódki czy też zamki szyfrowe, które stanowią doskonałe zabezpieczenie dla naszego bagażu. Dodatkowo, warto zadbać o rozpoznawalność walizek, aby podczas odbierania swojego bagażu szybko namierzyć i zabrać swoją walizkę, zamiast oczekiwać w nieskończoność, sprawdzać, dochodzić się z innymi podróżującymi, a także nie dopuścić do ewentualnych pomyłek. Rozpoznawalny wzór na walizce czy też kolor będzie tutaj bardzo pomocny i sprawi, że w mig odnajdziemy swoje rzeczy, bez szans na pomyłkę i obaw, że ktoś inny zabierze nasz bagaż.