Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Wakacje w czasach pandemii – gdzie bezpiecznie wyjechać na urlop?

Wakacje w pełni, lecz wyjątkowo w tym roku, odczuwamy ograniczoną swobodę korzystania z nich. Pandemia koronawirusa, nie daje jeszcze o sobie zapomnieć, a ryzyko zarażeń, jest wciąż bardzo duże. Mimo wszystko, każdy odczuwa potrzebę oderwania się od codzienności i odpoczynku poza miejscem zamieszkania. W końcu oczekiwany przez rok urlop pragniemy wykorzystać, jak najlepiej! W tym roku jednak dochodzi nowa kwestia: czyli jak bezpiecznie zorganizować urlop, w czasach pandemii?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że to nie urlop od zalecanych środków ostrożności! Wciąż należy szczególną wagę przywiązywać do higieny, a także zachować dystans społeczny oraz zasłaniać usta i nos w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Dlatego w wakacje 2020 najlepiej unikać zatłoczonych miejsc i znaleźć alternatywę dla najpopularniejszych kurortów wakacyjnych.

Zatem, gdzie wybrać się na wakacje 2020?

Z pewnością, najbezpieczniejszym wyborem, jest zorganizowanie wyjazdu w kraju. W tym roku stawiajmy na chillout w malowniczych i spokojnych miejscach. Bezpieczne wakacje 2020, powinny być bardziej swojskie, skromne, pozbawione ekstrawagancji, ale za to pozwalające się wyciszyć i dzięki temu nie mniej atrakcyjne! Na szczęście, jak Polska długa i szeroka, tak wiele pięknych miejsc, czeka na odkrycie! O to kilka atrakcyjnych kierunków:

Beskid Sądecki! Czyli region wspaniałych pasm górskich Karpat Zachodnich, należących do Beskidów Zachodnich. Niskie góry to doskonały wybór na wakacje z dziećmi. Charakteryzują się rozległymi łąkami i szerokimi ścieżkami spacerowym, okraszonymi pięknymi górskimi krajobrazami.

Kruklanki – malownicza, mazurska wieś, która ukryta jest w pagórkowatym krajobrazie, pomiędzy lasami, a jeziorami. Wynajęcie domku letniskowego, w takim miejscu, zastąpi najwyższej jakości hotele. Zdecydowanie w takim miejscu możemy odetchnąć świeżym powietrzem i na chwilę zapomnieć o pandemii koronawirusa.

Miłośników nadmorskich atrakcji, zachęcamy do minięcia najpopularniejszych i najbardziej tłumnych miast, na rzecz odwiedzenia nadmorskich wiosek! Niech ten czas pandemii, będzie dla nas okazję do odkrycia tego, co mniej oblegane, ale równie zachwycające. Zdecydowanie warto w wakacje 2020 odwiedzić nadbałtycką wieś Trzęsacza. Plaża, nad którą na klifie górują ruiny średniowiecznego kościoła, zrobi wrażenie na każdym!

Ja wolę nie ryzykować. Może być tak, że pojedziesz, a nagle nie nie wrócisz do polski. Teraz dodatkowo wszędzie chcą by robić testy dziwne. Czasem musisz zapłacić z własnej kieszeni, ale czasem zrobią ci za darmo. Jeden taki test to 600 zł. Nie wiem jak za granicą.

Jak możesz to na razie odłóż sobie wyjazdy, jeszcze będzie czas na podróżowanie.