Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Trzy zaskakujące sposoby na spędzenie wakacji

Trzy zaskakujące sposoby na spędzenie wakacji

Coraz więcej osób poszukuję możliwości na ciekawe spędzenie wakacji. Dlatego poznasz za chwilę trzy zaskakujące sposoby, które są ostatnio modne:

1.Wakacje biwakowe

Ostatnimi czasy coraz więcej osób postanawia spędzić wakacje w gronie najbliższej rodziny lub przyjaciół i wyjechać w zaciszne miejsce. Gdzie nie czują zgiełku ulicznych miast i są odcięci od internetu, mediów i radia.

Najczęściej wybieranymi miejscami na kilkutygodniowy pobyt w odosobnieniu są:
- góry
- jeziora
-polany
-tereny leśne lub około leśne

Taki sposób na spędzenie wakacji sprawi, że poczujesz się wolny.
Odetniesz się od codzienności i pogonią za pieniędzmi, a w zamian spędzisz niezapomniane chwilę z rodziną oraz ciekawe przeżycie z przyjaciółmi.

Jakie są wady i zalety takich wakacji?

Zalety:
-niski koszt
-łatwość i prostota
-bliskość z naturą
-odprężenie mentalne
-spokój i cisza
-spędzony czas z najbliższymi

Wady:
-pogoda
-niechciani goście – czyli zwierzęta, które przychodzą w poszukiwaniu jedzenia
-musisz robić wszystko sam
-trudności z utrzymaniem dobrej higieny

Na wakacje biwakowe możesz się wybrać w każdym kraju. Kto wie może jutro postanowisz spędzić wraz z przyjaciółmi tydzień w Norwegii nad fiordem?

2. Wakacje na statku

Czy nigdy nie marzyłeś o kilku dniach spędzonych na jachcie lub statku płynącym do kilku krajów?

Na takich wakacjach nie zaznasz uczucia nudy. Cały czas coś się dzieje. Mija zaledwie kilka dni, a ty możesz poznawać nową kulturę i ciekawych ludzi. W dodatku wypoczniesz od codzienności i otworzysz głowę na nowe możliwości i okazje.

Jest to świetna forma wakacji dla osób pracujących na wysokich stanowiskach w firmach jak i dla właścicieli własnych biznesów, którzy poszukują odpowiedz na nurtujące ich pytania lub problemy.

Lubisz poznawać nowe smaki? To wyobraź sobie, że podczas takiej wycieczki możesz odkryć aż 200 nowych pomysłów na potrawy, a zarazem je spróbować od razu!

Jedną z najważniejszych zalet takiego sposobu na wakacje jest to, że w ciągu dwóch tygodni możesz poznać nawet dziesięć nowych krajów i zwiedzić tamtejsze najciekawsze zakątki.

Dla kogo nie będzie to dobry sposób na wakacje?
Jedną z kluczowych wad jest to, że większość ludzi odczuwa dyskomfort z podróży statkami z powodu choroby morskiej i ciągłego kołysania. Co powoduje nudności i wymioty. Oraz psuję całe piękno tych wakacji.

3. Wakacje tylko we dwoje

Wakacje na wyspach są wskazane nie tylko dla par. Lecz jest to jeden z najlepszych sposobów na wakacje dla zakochanych.
Wspaniałe widoki i ten nieziemski klimat przenoszą człowieka w błogi stan. Tamtejsza ludność i ich specyficzny sposób życia codziennego sprawia, że czujesz jakby świat zwalniał. Dzień wydaje się nie mieć końca, a noc długa i spokojna.

Najczęstszymi wyspami , które wybierane są na bajkowe wakacje to:

-Dominikana
-Kuba
-Barbados
-Aruba
Są to miejsca o nieziemskim klimacie oraz krajobrazie. Gwarantuje, że widok tych mieść zapadnie wam w pamięci do końca życia.

Jednak ten sposób na wakacje nie jest dla każdego. Z powodów wysokich kosztów pobytu.
Nie mniej jednak, człowiek w ciągu swojego życia powinien zobaczyć przynajmniej jedno z tych rajskich miejsc, nie zważając na koszty. Lecz kierując się zabierającym dech pięknym widokiem.

Wszystkie z tych możliwości na spędzenie wakacji są aktualnie w modzie. Dlatego to ty możesz teraz wybrać jedno z nich i spróbować czegoś nowego, uciekając od monotonii.
Odkryjesz siebie na nowo, wypoczywając od coraz szybszego tępa życia codziennego.

Osobiście preferuję żeglarstwo. Nie lubie chodzenia po górach, wycieczek zabytkoznawczych. Nie lubię przewodników. Każdy musi wypracować swój model wypoczynku. Jeden lubi pić piwo na plaży, a drugi lubi jeździć rowerem.

Nie zawsze trzeba mieć pieniądze, żeby fajnie spędzić czas.