Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Historia turystyki w pigułce

Od najdawniejszych czasów ludzie podróżowali po świecie. Najpierw były to podróże niedalekie. Potem dalekie zamorskie. Obecnie człowiek podróżuje wszędzie, gdzie chce. Wystarczy tylko dobra decyzja i spakowany plecak.
Podróże, to wspaniały sposób na poszerzenie swojej wiedzy, o świecie i ludziach. To bardzo dobra lekcja geografii, historii, wiedzy o społeczeństwach, kulturoznawstwie, różnorodności kulinarnej, itd. Świat jest zróżnicowany i dlatego coraz bardziej ciągnie nas do tego, by poznać tą różnorodność międzynarodową.
Gram historii
- Najpierw ludzie podróżowali z konieczności szukając pożywienia, jak było w czasach pierwotnych. Ludzie pierwotni zmuszeni byli prowadzić wędrowny tryb życia, gdyż nie znali hodowli zwierząt i uprawy ziemi.
- W dobie średniowiecza turystyka związana była głównie z miejscami kultu religijnego. Lub z potrzebą pobierania nauki przez młodzież męską pochodząca z zamożnych domów. W tym celu młodzi ludzie wyjeżdżali do Bolonii i Padwy, by tam na włoskich uczelniach zdobywać wiedzę.
- Podczas odkryć geograficznych głównym celem podróży było odkrycie nowych terenów z możliwością tam zamieszkania, w celu poprawienia swoich warunków bytowych.

Z chęcią bym po podróżował, ale w czasach VOVIDu to jest chyba trudne. Kiedyś to za jedzeniem podróżowali, a nie dla przyjemności. Uciekali przez dzikimi zwierzętami 🙂

Pozdro