Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Chciałbym mieć dom w stylu glamour, ale ile to kosztuje

Najlepsze ze wszystkiego jest to, że same lampy to wydatek rzedu kilkunastu tysięcy. A co dalej, meble, dodatki, dywany, itd...

Oglądam lampy i się za głowę łapie.
https://lumigo.pl/rodzaj/lampy-glamour/
Z czym do ludzi?

kAŻDY BY CHCIAŁ MIEĆ WNĘTRZE GLAMOUR, ALE PO CO? zAWSZE MOŻESZ ZROBIĆ TO TANIEJ I TEZ BĘDZIE FAJNIE.
Stwórz luksusową i relaksującą część dzienną w swoim domu

Jeśli prowadzisz intensywne życie, pomysł posiadania pokoju w domu, który zapewnia relaks i spokój, kiedy tylko tego potrzebujesz, jest prawdopodobnie całkiem atrakcyjny. Miejsce, w którym można się zrelaksować lub spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, może nie tylko uczynić dom przyjemniejszym, ale może również zdziałać cuda dla Twojego sposobu myślenia. Jeśli masz dzieci, będziesz wiedział zbyt dobrze, ile rzeczy mogą one zgromadzić, a jeśli rozejrzysz się po domu, możesz być zaskoczony, że ich dobytek opanował każdy pokój.

Jeśli w Twoim domu jest pokój, który jest rzadko używany lub stał się wysypiskiem dla rzeczy, które nie mają domu, dlaczego nie rozważyć przekształcenia go w wolną od bałaganu przestrzeń gościnną ? Oto 4 sposoby na stworzenie luksusowego i relaksującego salonu w swoim domu.

Dobór odpowiedniej palety kolorów
Kolor może całkowicie zmienić nastrój w pomieszczeniu, dlatego ważne jest, aby zdecydować się na schemat kolorów, zanim zrobisz cokolwiek innego. Znajomość palety kolorów, do której się wybierasz, znacznie ułatwi wybór mebli i dodatków. Może to znacznie ułatwić wybór głównego koloru, a następnie dodanie innych kolorów do mieszanki za pomocą miękkich mebli. Wyciszone odcienie zapewniają znacznie bardziej miękki wygląd i dlatego dobrze działają, pomagając stworzyć uspokajający i luksusowy klimat w każdym pomieszczeniu.

Meble
Wybierając meble do swojego pokoju, należy wziąć pod uwagę zarówno wygodę, jak i estetykę. Nowoczesna sofa z czystymi liniami i wyglądem jak z obrazka może być atrakcyjna, ale jeśli nie jest wygodna, prawdopodobnie nie będziesz jej często używać. Z drugiej strony sofa z amortyzacją, w której możesz się zatopić, prawdopodobnie zamieni Twój pokój w przestrzeń, w której nie możesz się doczekać spędzenia czasu.

Jeśli chodzi o inne meble, zastanów się, jak wykorzystasz pomieszczenie. Jeśli zamierzasz czytać dużo książek, możesz chcieć zaopatrzyć się w stylowy regał i kilka funkcjonalnych stolików bocznych. Jeśli chcesz mieć telewizor, ale czujesz, że zrujnowałoby to poczucie relaksu i luksusu, dlaczego nie kupić szafki telewizyjnej z drzwiami, aby móc ją ukryć, gdy nie jest używana? Zastanów się dokładnie, czego potrzebujesz i upewnij się, że Twoje zakupy są odpowiednie.

Ostatnie poprawki
Od zasłon i poduszek po dywaniki i ramki na zdjęcia, miękkie meble i akcesoria stanowią wykończenie pokoju. Bez nich pokój może wyglądać na niekompletny i będzie o wiele mniej atrakcyjny.

Poduszki i narzuty to świetny sposób na dodanie jeszcze bardziej relaksującego i luksusowego charakteru do Twojego salonu. Chociaż możesz pokusić się o zakup pasujących poduszek i umieszczenie ich w każdym rogu sofy, o wiele lepszym pomysłem jest połączenie i dopasowanie. Kupowanie wielu różnych rozmiarów poduszek z różnych tkanin i tekstur doda głębi i sprawi wrażenie, że Twój pokój został starannie i starannie zaplanowany.
Jeśli chcesz nadać pokojowi bardziej osobisty charakter, dodaj zdjęcia rodzinne w różnych stylach ramek do różnych obszarów pokoju. Wiszące obrazy na ścianach, które uwielbiasz, dopełnią pomieszczenie i dodadzą relaksującego nastroju, który próbujesz osiągnąć.

Wypełnienie pokoju relaksującymi i rozgrzewającymi zapachami, które kochasz, to kolejny wspaniały sposób na zmianę nastroju w pomieszczeniu. Zapal świece, a następnie usiądź, zrelaksuj się i ciesz się spokojną i luksusową przystanią, którą stworzyłeś.