turystyka z rodziną

Wiosnę, lato i jesień warto wykorzystać do spędzenia jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu. Ciepłe i długie dni zachęcają, by uciec za miasto i odpocząć z rodziną w pobliskim lesie, parku, łące, nad rzeką lub jeziorem. To okazja, by poznać swoich bliskich z nieco innej strony i zacieśniać więzy. Zadbaj więc o to, by nie był to czas stracony. Jak zorganizować rodzinny wypoczynek w plenerze, by zyskać z niego jak najwięcej?

Pomyśl o każdym członku rodziny


Organizując rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu dla całej rodziny pamiętaj, że każdy z Was ma swoje własne preferencje. Coś, co jest nie lada atrakcją dla taty, dla córki będzie zupełnie nieciekawym zajęciem. To z kolei oznacza, że będzie chciał wrócić do domu jak najszybciej i nie omieszka informować o tym przy każdej okazji.
Być może macie wspólne pasje: rower, rolki lub długie spacery. W takim przypadku bez problemu pogodzicie swoje oczekiwania odnośnie wizji atrakcyjnie spędzanego czasu. Aktywny wypoczynek zmęczy Was fizycznie, ale przyniesie wiele endorfin i będzie świetnym wstępem do kontynuowania rodzinnego dnia wieczorową porą, w domowym zaciszu.

Trekking – spacer dla szukających wrażeń


Ciekawą propozycją dla miłośników rodzinnych form rekreacji będą długie wędrówki po okolicy. Rodzinom szukającym wrażeń i lubiącym wyzwania, polecamy trekking i wspólne przemierzanie trudnych terenów. Pamiętaj, by trasę zaplanować odpowiednio do wieku poszczególnych członków rodziny oraz ich kondycji.
Trekking to doskonały pomysł na rodzinna wycieczkę. Zaplanuj podróż w jedną stronę. Do domu, hotelu, kwatery lub schroniska wróćcie pieszo, podziwiając uroki okolicy i korzystając z atrakcyjnych szlaków.

Rowerowy trip na weekend


Większe możliwości do zwiedzania nieco dalszej okolicy daje rower. Sezonowy rowerzysta swoim jednośladem może pokonać dziennie kilkadziesiąt kilometrów bez większego wysiłku. Z długimi dystansami świetnie radzą sobie również dzieci. Z powodzeniem możesz więc zabrać rodzinę na przejażdżkę, podczas której obejrzycie najciekawsze atrakcje okolicy.


Rodzinom zaprawionym w aktywnym wypoczynku, jakim bez wątpienia jest turystyka rowerowa, polecamy weekendowy wypad szlakiem np. najciekawszych zabytków. Atrakcją będzie nie tylko ich zwiedzanie, ale też poznawanie uroków przyrody i okolicznego krajobrazu. Zaplanuj przystanki w taki sposób, by przerwa na regeneracyjny posiłek odbyła się np. na urokliwej polanie, zacisznej plaży lub nad brzegiem szumiącej rzeki. Jeśli chcesz wykorzystać przerwę na orzeźwiającą kąpiel w jeziorze lub rzece, skorzystaj z bezpiecznego kąpieliska.


Odpowiednio wcześniej zadbaj też o miejsce noclegu. Rozsądnie zaplanuj dystans, jaki pokonacie w poszczególnych dniach wyprawy i zarezerwuj kwatery. Pamiętaj by były one nie tylko bezpieczne dla Was, ale też by zapewniły Wam bezpieczne przechowanie rowerów. Jeśli stawiasz na nocleg w plenerze, sprawdź dostępność pól namiotowych na trasie przejazdu lub szlak do pokonania z rodzina zaplanuj tak, by znalazło się bezpieczne miejsce na Wasz namiot